„A imię jego 40 i cztery” – wasze gorące komentarze

by onet.pl

Barack Obama 44. prezydentem USA. Przedstawiamy komentarze, jakie pojawiły się na forum onet.pl oraz na naszych blogach tuż po wyborach.

br>


Rasizm przegrał

„A co, czarnoskóry prezydent to nie człowiek? Może lepszy od niejednej bladej twarzy!” – pisze na forum ~Leszek z Leska.

Obama dostał od blogerów „punkty za pochodzenie” etniczne, jak na przykład od Arsita: „Jak większość Europejczyków, sympatyzuję z Barackiem Obamą, ale jest to sympatia oparta na wizerunku pierwszego czarnego prezydenta USA”.

Blogerzy darzą sympatią czarnoskórego prezydenta-elekta przede wszystkim dlatego, że jego tryumf jest widomym zerwaniem z niesławną rasistowską historią Stanów Zjednoczonych. To zwycięstwo uznają za przełomowe: „Po raz pierwszy w historii USA prezydentem zostaje Amerykanin afrykańskiego pochodzenia. To przejaw najpiękniejszego American Dream, pokaz dla całego świata, że kraj demokratyczny może przezwyciężyć podziały rasowe. To też widomy znak, że Amerykanie chcą zmian” – cieszy się Maria-Dora, Jkk stwierdza jednak, że podziały rasowe nie zostały do końca przezwyciężone i gdzieniegdzie nadal są obecne: „Obraz kampanii wyborczej i jej wyniki pokazują, że mentalność „białych” i ich stosunek do Afroamerykanów zmienił się zasadniczo w ciągu półwiecza, ale to nie oznacza, że wszyscy takim przemianom się poddali”.

A co nas to obchodzi?

„Polska przeżywała wybory w USA, przecież to śmieszne, do swoich wyborów nie chcieli iść, a podniecali się amerykańskimi. Jak kiedyś zachwycali się ZSRR, tak teraz USA” – narzeka na forum ~jagoda.

Polacy uważnie śledzili amerykańską kampanię prezydencką, a teraz gremialnie komentują wyniki wyborów. Można czasem odnieść wrażenie, że są one dla nas ważniejsze, niż wybory w ojczyźnie. W komentarzach dominują tony uznania dla wyboru Amerykanów i ich demokratycznych tradycji: „Polacy zazdroszczą Amerykanom Prezydenta, bo i mądry i przystojny i uśmiechnięty, nie to co u nas” – ~MIMI. „W kraju, gdzie demokracja szczyci się swym miejscem pochodzenia, trwa największe święto jego obywateli. God bless America” – pisze Marek Wilczur.

Pojawiają się jednak także głosy sceptyczne, stwierdzające, że wybory w USA nie mają dla Polski żadnego znaczenia: „Wygrywa Obama! No to co? Co ja, jako przeciętny Kowalski, mam z tego? Bo zniesie mi wizę do USA? A niech się… z tą wizą! Teraz zagranicę mam za ścianą – jadę na dowód i żaden „nadczłowiek” (a la Nietzsche) z USA nie będzie mi kazał co, kiedy i jak mam zrobić” – utyskuje GM.

~obserwator stwierdza natomiast, że taki, a nie inny wybór osłabi nie tylko światową pozycję Ameryki, ale też i Polski: „Obama to drugi Tusk. Amerykanie dali się nabrać i uwierzyli kupili ładny towar, jakim jest Obama. Amerykańskie media wykreowały ładnego, uśmiechniętego Kena na użytek milionów. Polska na tym wyborze straci, bo nie znajdzie poparcia nowej administracji a zwłaszcza obawiam się obojętności USA w stosunku do Rosji”.

Wszystko zależy od współpracowników

„Czy bez zaplecza politycznego i bycia spoza układu rodzinnego (większość prezydentów USA była ze sobą spowinowacona) będzie w stanie dźwignąć ten ciężar władzy, jaki spoczywa na ramionach prezydenta?” – niepokoi się Ares 1976.

Obama, jak na amerykańskie standardy polityczne, jest nowicjuszem. Blogerzy oraz komentatorzy na forum stwierdzają, że podstawę jego polityki będzie stanowić szerokie zaplecze specjalistów i doradców, jakimi na pewno się otoczy. Dobrana kadra stanowić będzie klucz do sukcesu nowego prezydenta tak w społeczno-ekonomicznej polityce wewnętrznej, jak i na arenie międzynarodowej:

„Na ekonomii (tak samo jak McCain) specjalnie się nie zna. Będzie musiał polegać na doradcach. Ważne, aby potrafił logicznie myśleć i oddzielać to co jest wynikiem rzetelnych analiz jego doradców a co wynikiem lobbingu (np. ludzi wywodzących się z sektora bankowego). Źle by było, gdyby tak jak Bush był zależny zbytnio od tych środowisk. A więc znalezienie dobrych, niezależnych doradców będzie kluczem do sukcesu” – stwierdza Palestrina2005.

Według ~polityka, w sztabie doradców Obamy znajdą się ludzie o wiele bardziej kompetentni, niż u McCaina, gdyby ten został prezydentem: „Nareszcie jakiś normalny i wykształcony człowiek został prezydentem USA, i nie jest ważne kim on jest, tylko jakimi ludźmi się otoczy, i zniknie jak zły sen stojący za McCainem joker Joe Liberman, za którym stało widmo bomb spadających na Iran i następnej wojny, może w końcu Ameryka odzyska respekt na świecie”.

Erinti uważa, że współpracownicy oraz polityczni przeciwnicy nie dopuszczą, by ewentualna niekompetencja Obamy wpłynęła na USA negatywnie: „Nie sądzę by nawet ktoś bardzo zdolny był w stanie rozwalić USA tak, jak załatwił ZSRR Gorbaczow. Mimo wszystko są tam jeszcze kompetentni ludzie, jak choćby Condoleeza Rice. Choć może nie dopuści to do zagłady, to na pewno nie ocali od kłopotów”.

Rosja się cieszy

„Szykujmy się do wojny. Rosja na ten wybór czekała, USA nam nie pomoże” – przepowiada na forum ~Jako.

Wybór Obamy sprzyja międzynarodowym interesom rosyjskim. Na blogach i forum pojawiają się stwierdzenia, że demokrata nie będzie w stanie przeciwstawić się imperialistycznym zakusom Rosji, zaś Ameryka pod jego rządami będzie zbyt słaba, by stanowić przeciwwagę dla odradzającej się rosyjskiej mocarstwowości:

„Żyrynowski w Rosji zaciera ręce. Obama to taki amerykański Tusk, nie ma zielonego pojęcia o rządzeniu, bo jeszcze niczym nie rządził. Sprowadzi na USA i świat katastrofę” – stwierdza ~ale widziały gały co brały.

„Wygrana Obamy cieszy, gdyż Demokraci są partią liberalną, lewicową. Lecz z drugiej strony wygrana Obamy niesie ryzyko zamieszek, polityki wycofywania wojsk z newralgicznych punktów na świecie, przez co Rosja odzyska tam swoje wpływy. Pod dużym znakiem zapytania stoi obecnie kwestia tarczy antyrakietowej” – Adam rozważa plusy i minusy nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

~NM natomiast nie szczędzi krytyk pod jego adresem: „Słaby i nijaki prezydent najpotężniejszego mocarstwa świata doprowadzi do tego, że zmieni się na świecie układ sił. Jest to bardzo duży impuls dla imperialnych zapędów Rosji. Zniewieściała, ‚tęczowa’ Europa nie jest w stanie sama przeciwstawić się Moskwie. Po za tym Obama doprowadzi i tak słabą gospodarkę USA do kompletnej ruiny”.

Mickiewicz i Nostradamus już to przewidzieli

Jako że czarnoskóry Amerykanin został przywódcą – było nie było – największej światowej potęgi militarno-gospodarczej, siłą rzeczy użytkownikom onet.pl nasuwają się skojarzenia ze sławetnym „Czterdzieści i cztery” z mickiewiczowskich „Dziadów” oraz z proroctwem Nostradamusa:

„Pamiętacie przepowiednię, że jeżeli czarny człowiek zostanie przywódcą świata, to nastąpi III wojna światowa i koniec świata? Wszyscy wstrzymywali oddech przy wyborze papieża – oby nie był to murzyn, ale jak wszyscy wiedzą faktycznym przywódcą świata nie jest papież tylko prezydent Stanów Zjednoczonych…” – pisze zaniepokojony ~dave, a wtóruje mu rafa39: „a imię jego będzie 44, najpotężniejszym człowiekiem na ziemi będzie czarny (wszyscy myśleli, że to będzie papież bo za czasów Nostradamusa tak było), 2012 się zbliża – czy nie za dużo tych zbiegów okoliczności? Do tej pory nie wierzyłem i  dalej nie chcę wierzyć w to ale….. coraz bardziej się boję”.
Przyszłość pokaże, czy te przepowiednie się spełnią. Miejmy nadzieję, że nie.

by onet.pl


Co do wojny z Rosją zaczęłam mieć już takie przeczucia, gdy tylko rozpoczęła się Wojna w Gruzji. Why? Otóż Rosja sprawdza na ile jej pozwoli Europa. A Europa trzesie tyłkiem, gdyż Rosjanie moga zakręić kurek z ropą i pozamarzamy w Zimę. Po za tym brak paliwa itd. Rosja zaatakowała Gruzję, później nadejdzie kolej na inne kraje. polski nie zaatakuje tak odrazu, gdyż jesteśmy w Nato i w UE, ale jak wiecie. Historia lubi się powtarzać. Kiedyś już nas zostawili. Teraz też tak zrobią. Plus przepowiednia Majów o końcu Świata, który rzekomo nadejdzie 21 grudnia 2012 roku o godzinie 11:11.  Przepowiednia Nostradamusa o Czarnoskórym przywódcy świata. Za duży zbieg okoliczności.

Czytałam książkę pt. III Wojna Światowa według Nostradamusa. Jest w niej wspomniane o dwóch wierzach WTC które w 2001r. zostały zniszczone. Tam chyba jest napisane o dwóch bliźniaczych braciach. Jakoś tak. Dokładniej nie pamiętam. Ale między innymi Nostradamus mówi, że w 2070 którymś(też dokładniej nie pamiętam chyba 2074r) ma się skończyć III Wojna Światowa. Czyli nawet ja bym miała ponad 80 lat, a nawet niewiadomo czy bym dożyła końca. Nostradamus mówi też o Antychryście, który miał się chyba Narodzić w Hiszpanii. Według naukowców, chłopiec już się narodził. Ma byc też bodajże, człowiek  który poprowadzi świat przeciwko Antychrystowi. Ma się chyba nazywać Karol Wielki. Połowa świata stanie p ostronie antychrysta, a połowa p ostronie Karola Wielkiego. Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że my Polacy mamy stanąć po stronie Antychrysta.

Przepraszam za wiele „chyba” ale obecnie pożyczyłam książkę koleżance i nie mam jak tego sprawdzić. Jak mi odda, to wam napiszę o tym wszystkim dokładniej.

Na pewno wielu z was napisze w komentarzach, że zdarzenia z przepowiedni są dopasowywane dopiero po ich zdarzeniu się. Że tak anprawdę Nostradamus pisał tak niezrozumiale by mozna było jego przepowiednie dopasować.

Ale Nostradamus specjalnie takje zaszyfrował. Notatki też pomieszał, by nie znana była ich kolejność. Dlaczego? Gdyż w pewnym momencie zorientował się, iż taka wiedza nie ejs tprzeznaczona dla ludzi. Oni nie mogą tego wiedzieć. Ale sam nei chciał o tym zapomnieć, dlatego zaszyfrował notatki i pomieszał je aby tylko on mógł znac ich prawdziwą kolejność i sens.

Gośka

Ps. Tak wygląda moja książka

Reklamy

Komentarzy 26

 1. Może ktoś by skomentował? Bo czytacie, a nie komentujecie. -.-

 2. […] “A imię jego 40 i cztery” <=== nie wiesz o co chodzi? Kliknij tutaj […]

 3. Komentujemy, komentujemy. 🙂
  I co? Bardzo podskoczyła Ci oglądalność po tej notce? 🙂

 4. Noo, podskoczyła^^ Mocno ^^ W jeden dzień weszło 500 osób xD a wchodziło po 300;p I nadal skacze 🙂

 5. […] wśród Najpopularniejszych wpisów na moim blogu i WordPress utrzymuje się “A imię jego 40 i 4″ Jest to post, według którego Obama jest Zwiastunem III wojny Światowej i bliskiego nadejścia […]

 6. z tego co mi wiadomo, antychryst „opluje” murzyna władcę większosć ludzkości nie słuchać będzie wyjaśnień, gdy usłyszy potwierdzenie słów antychrysta, ze to prawda, ale…
  Antychryst zaskarbi zaufanie, ludzie się odwróca o 180 stopni od murzyna
  będzie próbował murzyn to odkręcić ale nieudolnie i tak już ludzie prawdzie jaka powie nie uwierzą
  antychryst zdobedzie poparcie, wybawcą ma myć zwykły człowiek cieżko pracujący fizycznie, który nie chciał ratować świata, poprostu odnajdzie się fartem w tej roli, przez przejawienie odpowiednich prostych dobrych wartości, będzie krystalicznie czysty, nie bedzie miał z czego się tłumaczyć
  ma rzekomo stanowić opozycję dla antychrysta
  czas pokaże
  Nostradamus pisał do ludzi rozumnych nie do półgówków dla których własnie miały jego 4wiersze tak wyglądać niezrozumiale
  Poza tym, nie chiał by to co przewidział nastało, chiał byśmy szybciej go rozkodowali i unikneli tego co przewidział, niestety wiekśzość nie wie że sytemy upodlają, nie ważne jakie dobre przyświecały cele i intencje
  bo ludzkość idealizuje, i to ją zgubi

 7. antychryst zapewne ujawni się w 2012 roku bo lubi wywierać wrażenie, umyslnie wybierze ten rok by „oczernić” murzyna pod koniec jego kadencji

 8. hmm.. włączcie do tego jeszcze koniec kalendarza Majów ;>

  @jad
  Obama może do 2012r. nie dożyć jak go Ku Klux Klan wcześniej dopadnie..

 9. @jad

  @Małgorzata(moja imienniczka)

  tia;p

 10. przecież on nie jest czarny.

 11. Witam. Powiedzcie mi jedna rzecz, mianowicie skad ta informacja o przepowiedni Nostradamusa – 40 i cztery?
  Skąd wiadomo że On to wczesniej (przed A. Mickiewiczem) ”przewidzial” ?
  Prosze o jakies rzetelne źródło.

 12. Eheemmm…np. to że Nostradamus żył wcześniej niż Mickiewicz?

 13. człowiek ale mi chodzi o to skąd ( czyt. gdzie jest tak napisane) ze Nostradamus tak powiedział, napisał.? ŹRÓDŁO czyli np Książka Nostradamusa np.
  ‚Ja Nostradamus”
  Rozumiesz?

 14. Boże, czy ty naprawdę jesteś taki głupi czy udajesz? Wielu Historyków, Naukowców pracowało nad przeróżnymi tekstami, aby sprawdzić czy są one autorstwa Nostradamusa. I są. Wejdź sobie na Wikipedię i przeczytaj o nim, a nie czekasz na gotowca, aż ktoś Ci to wytłumaczy.

  ———–

  Do czego już doszło, dzieciaki wchodzą na mojego Bloga -.-

 15. Jesteś żałosny a gdybyś tumanie wiedział o tym że wikipedia jest tworzona nie przez ”NAUKOWCÓW ” a przez internautów i brakuje Ci tez wiedzy na temat tego, iż sieć nie jest najlepszym źródłem informacji.
  Ponad to Twój blok wyskakuje w google jako jeden z pierwszych temat (wpisujac ‚a imie jego bedzie 40 i cztery, nostradamus’)
  A skoro tworzysz takiego bloga i nie masz zielonego pojęcia na jaki temat i nie wiesz do końca czy opierasz sie na żetelnych to tylko można ci pogratulować dzieciaczku.

 16. @despi

  „dzieciaczku” hahah, tym to mnie rozśmieszyłeś.

  Gdybyś ty nie był tumanem to byś wiedział, że nie rozmawiasz z facetem, tylko dziewczyną.

  Po drugie, gdybyś nie był tumanem, to byś wiedział, że nad Wikipedią pracuje cały czas kupa wykształconych ludzi, którzy pilnują porządku i sprawdzają czy nikt nie wypisuje różnych głupot.

  Po trzecie, tumanie, (bo nie oszukujmy się, ty nim jesteś) przeczytał byś stopkę „by onet.pl”

  A teraz wypierdalaj gnoju i już nie wracaj. Jeszcze raz się odezwiesz, to dostaniesz bana.

  ——————————————–

  Głupoty wypisują…

 17. moim zaniem obama jest dobrym prezydentem i mam nadzieje że zniesie wizy.
  a wy wszyscy co wypisujecie te bzdury to jesteścię siebie warci (żal dupe ściska kiedy to czytałęm człowiek ktury to założył to totalny świr i jeb*****y ci******a

 18. TE PRZEPOWIEDNIE COŚ W SOBIE MAJĄ,ŻYDOMASONERIA RŻADZI I CHCE OPANOWAĆ ŚWIAT, JUDE JUDE DO GAZU

 19. Nazewnictwo używane w przepowiedniach wydaje mi się niezwykle jednostronne i subiektywne. Ludzie są tylko ludźmi. Opisywanie USA jako potęgi światowej i tych „dobrych”, którzy zostaną zaatakowani przez masy „zlych” jest śmieszne. Świat miał już takie historie, jak to dobrzy chrześcijanie w dobrych celach najeżdżali Jerozolimę, jak to Europejczycy „nawracali” Indian amerykańskich, jak Brytyjczycy znosili system kastowy w Indiach. Świat jest pełen antychrystów, którzy zakładają maski wyzwolicieli.
  Propaganda antyamerykańska w krajach azjatyckich ma swoje racje. Niestety, oddają tym, co dostali, czyli nienawiścią. A nienawiść rodzi się ze złego traktowania i nierównowagi sił, często tam gdzie panuje bieda, tam, gdzie ludzie chcą przed nią uciec, jej drugim obliczem jest zwykła chciwość.
  W tej chwili światowy pokój wisi na włosku i wcześniej czy później peknie bańka mydlana, bo równowaga jest zachwiana tam, gdzie garstka ludzkości żyje w dostatku, a światowa większość żyje w nędzy czy umiera z głodu. A to jest smutna codzienność na świecie. Dlatego podział na to, co dobre i złe jest niesprawiedliwy i jednostronny, często zmanipulowany przez media albo religijny fanatyzm.
  Najpierw nakarmcie głodnych, przestańcie ignorować cierpienie ludzkie, to bedziecie mieć czyste sumienie i nie będziecie musieli się bać antychrysta.

 20. Weszłam na ten blog przypakiem i zastanawiam się jak ten świat ma ocaleć, lub stać się lepszy, jeżeli sami sobiie skaczemy do gardła. Nasze myśli i słowa to energia, która idzie w eter. Jeżeli jest negatywna, czyli zawiara złość, żal, cierpienie i złożeczenie innym, to pomagamy siłom ciemności. Oni na taką energię destrukcyjną czekają. Proszę Was wszystkich kontrolujcie się, wasze myśli i wypowiedzi. Mniej złości, a może uda się przejść przez 2012 nie tak dramatycznie. Życzę nam tego!

 21. Czy Wy potraficie myśleć ? .Skoro ( czterdzieści i cztery ) ma być wybawcą świata od wojen to nie może pojawić się przed wojną bo byłoby to sprzeczne z przepowiednią .Ten ktoś musiałby pojawić się w czasie trwania wojny aby doprowadzić do pokoju na świecie.Aby zrozumieć sens tej liczby to trzeba znać dzieje Ziemi i kiedy na Ziemi ma pojawić się pokój.Jak wiemy iż ma jeszcze być III wojna światowa .W czasie trwania III wojny nastąpi globalny potop .Po potopie muzułmanie napadną na Europę .I właśnie wtedy pojawi się mąż opatrzności ( czterdzieści i cztery ) i doprowadzi do pokoju .Po potopie ma być 1000 lat dobrobytu i mądrych rządów .A skoro III wojna będzie około 2038 roku .W 2039 będzie potop .To liczba 44 może oznaczać tylko dwie daty .Pierwsza to rok 2040 i miesiąc kwiecień i druga data to rok 2044.Amen

 22. continuously i used to read smaller articles or reviews that as
  well clear their motive, and that is also happening with this piece
  of writing which I am reading at this time.

 23. You actually make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be actually something that I think I would never understand.
  It seems too complicated and extremely broad for me.
  I’m looking forward for your next post, I’ll try to get the hang of it!

 24. Wow, awesome weblog structure! How long have
  you ever been blogging for? you made running a blog look easy.
  The whole look of your website is wonderful, let alone the
  content material!

 25. Very nice post. I just stumbled upon your weblog and wished to say that
  I have really enjoyed surfing around your blog posts.

  After all I will be subscribing to your rss feed and I hope you write again very
  soon!

 26. Thanks for sharing your info. I really appreciate your efforts and I
  am waiting for your next write ups thank you once again.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: